25 września powołałem nowy skład Rady Nadzorczej gminnej spółki GPWiK „Mokre Łąki”. Z poprzedniej Rady dwie osoby ustąpiły, trzeciego członka Rady odwołałem.

Nowi trzej członkowie Rady Nadzorczej to osoby o ogromnej wiedzy i kompetencjach, na czym bardzo mi zależało. Znalezienie trzech osób, których kompetencje by się uzupełniały (znajomość funkcjonowania oczyszczalni ścieków i zarządzania nią, finanse, prawo), nie było łatwym zadaniem i musiało potrwać. Jestem przekonany, że nowa Rada będzie sumiennie i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Poniżej sylwetki trojga członków nowej Rady Nadzorczej:
Michał Drwal
Adwokat, specjalizujący się w infrastrukturze, z prawie 20-letnim doświadczeniem w sektorach energetycznym, przemysłowym i budowlanym, pasjonujący się sporami korporacyjnymi. Jego doświadczenie obejmuje szeroki zakres zarządzania ryzykiem, rozwiązywania sporów i konsultacji kryzysowych w różnych branżach.
Kierował zespołami w dużych sporach sądowych dotyczących infrastruktury, energetyki, budownictwa i spraw korporacyjnych. Zarządzał sporami w zakresie budowy i modernizacji nowych elektrowni, infrastruktury publicznej, dróg i kolei, głównie reprezentując generalnych wykonawców i głównych podwykonawców. Reprezentował klientów w sporach sądowych o łącznej wartości roszczeń przekraczającej 1 miliard złotych. W sporach korporacyjnych rozwiązywał lub wygrywał sprawy precedensowe na wszystkich szczeblach sądowych, w tym w Sądzie Najwyższym. Wpływał na uchylenie orzecznictwa sprzed dziesięcioleci w sprawach regulacyjnych.
Uznany przez Legal500 za wschodzącą gwiazdę (wyróżnienie: Rising Star) w dziedzinie sporów sądowych przez pięć kolejnych lat (2020-2024).
Katarzyna Umiejewska
Doktor inżynier, nauczyciel akademicki Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska, a od 2020 r. na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, prof. uczelni, specjalista technologii ścieków i osadów ściekowych.
Główne obszary jej zainteresowań to technologie oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych, technologie przeróbki osadów ściekowych i procesy beztlenowego oczyszczania ścieków i przeróbki osadów.
Autorka i współautorka wielu publikacji, w tym 46 artykułów naukowych i dwóch podręczników akademickich. Autorka 24 ekspertyz i opracowań technicznych, recenzentka 37 publikacji w czasopismach krajowych i międzynarodowych, członek komitetu naukowego 5 konferencji.
Uczestniczyła w 11 projektach badawczych.
Redaktor tematyczny miesięcznika „Gaz, Woda i Technika Sanitarna” w obszarze oczyszczanie wody i ścieków, członek Rady Programowej magazynu „Kierunek Spożywczy”.
Od 2017 r. udziela wsparcia technologicznego w procesach oczyszczania ścieków I przeróbki osadów kolejno dla oczyszczalni ścieków w Chrzanowie Dużym i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Żyrardów sp. z o.o.
Marta Wojtachnio
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku administracja. Ukończyła dwa kierunki podyplomowe: z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie oraz w zakresie finansów i rachunkowości budżetowej w Polskiej Akademii Nauk. Posiada certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
W 2017 r. złożyła z pozytywnym wynikiem egzamin dla kandydatów na członków organów nadzorczych spółek skarbu państwa przed komisją egzaminacyjną wyznaczoną przez Prezesa Rady Ministrów.
W samorządzie pracuje 29 lat, w tym 8 lat na stanowiskach kierowniczych i 16 lat na stanowisku skarbnika gminy: 11 lat w gminie Izabelin oraz 5 lat w gminie Jabłonna.
Reprezentowała również Związek Gmin Wiejskich podczas obrad Zespołu do spraw odbiurokratyzowania jednostek samorządu terytorialnego w Ministerstwie Finansów.
Przewodniczącą Rady Nadzorczej została Marta Wojtachnio.